Özgeçmiş

Serdar Kahraman

Erzincan’ da 1966 yılında doğmuştur.

Eğitim ve mezuniyeti; 1980 Ödemiş Ortaokulu, 1983 Bursa Erkek Lisesi ve 1989 GATA Tıp Fakültesi’ dir.

Sonrasında Ankara Hava K.K. lığı Dispanser Sağlık Amiri olarak ilk görev yerine atanmıştır. Ayrıca Uçuş Hekimliği sertifikası almıştır.

Mecburi hizmeti takiben 1992’ de GATA Nöroşirürji Kliniğinde uzmanlık eğitimine başlamış ve Ankara Etimesgut Hava Hastanesi’ nde 1997-2000 yılları arasında Nöroşirürji Uzmanı olarak çalışmıştır. Bu süreçte Almanya’ da nöro-endoskopi eğitimi almıştır.

Devamında 2000 yılında GATA Nöroşirürji AD’ da Yardımcı Doçent olarak Öğretim Üyeliği görevine başlamış ve 2004 yılında Üniversite Doçenti olmuştur.

GATA’ dan 2009 yılı sonunda ayrılmış ve 2010 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji AD Başkanı ve Profesör kadrosuna atanmıştır. Aynı zamanda üniversite bünyesindeki Alman Hastanelerinde çalışmıştır. 

Üniversite öğretim üyeliği görevini 2013’ den itibaren yarı zamanlı olarak sürdürmüş ve özel muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır.

Üniversitedeki görevinden 2016’ da ayrılarak Anadolu Sağlık Merkezi-Johns Hopkins Nöroşirürji Bölüm Başkanlığı görevine başlamıştır. 

Ulusal ve uluslararası çok sayıda akademik görev yapmaya devam etmektedir.

Bunlar arasında Türk Omurga Derneği Başkanlığı ve YK üyeliği, AOSpine Türkiye nöro-eğitim sorumluluğu, Türk Nöroşirürji Akademisi YK Üyeliği, Eurospine YK üyeliği ve üyelik komitesi başkanlığı, UEMS spine curriculum komitesi gibi birçok görev vardır. Halen Eurospine İleri Cerrahi Kursu başkanlığı görevini yapmaktadır.

Birçok ulusal ve uluslararası derneğin aktif üyesidir.

Bilimsel yayınları ve kitap bölümlerine çok sayıda atıf yapılmıştır. 

Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel derginin editör kurulunda yer almaktadır.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel konferans, kurs ve toplantıda başkanlık, davetli konuşmacı, eğitmenlik, moderatörlük gibi görevler yapmıştır. 

Beyin ve Omurga-omurilik hastalıkları ve travmalarının cerrahi tedavilerinde yüksek teknoloji gerektiren intraoperatif görüntüleme ve nöronavigasyon, nöroendoskopi, floresan mikroskop, nöromonitörizasyon gibi uygulamalarda üst düzey deneyim sahibidir.  

Felsefe, siyaset bilimi, teoloji, tarih, seyahat, müzik, resim ve gastronomi özel ilgi alanlarıdır. İngilizce bilmektedir.